Відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та української мови та літератури

01 червня 2021 року на території Сокирянщини відбулося ЗНО з української мови та української мови та літератури. Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови відбувалося на базі Романковецького ліцею імені академіка К.Ф. Поповича. На даний предмет зареєструвалося 239 учасників, з’явилося – 96, що складає 40,1%. Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури проходило на базі ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 м. Сокиряни. На українську мову та літературу зареєструвалося 214 учасників, з’явилося – 185, що складає 86,4%. Пункти тестування забезпечені  всіма необхідними протиепідемічними засобами: антисептиками, дезінфекційними засобами, щитками та одноразовими халатами. Було організовано підвезення учасників до пунктів проведення ЗНО з даних предметів. Також під час випробування чергували медичні працівники.

Допуск до пункту розпочався о 09.45 год та тривав до 10.50 год. Перед входом медичні працівники всім учасникам та працівникам вимірювали температуру тіла та перевіряли на наявність ознаків респіраторного захворювання.

Тестування з української мови і літератури є універсальним, тобто за його проходження можна отримати результат ДПА, результати для вступу за технічними чи гуманітарними напрямами підготовки, водночас за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови можна було отримати результат ДПА, а також результат ЗНО для вступу до закладів вищої освіти на технічні спеціальності. Ймовірно, саме через звільнення учасників від обов’язкового проходження ДПА, а також через вужчі можливості для використання результатів сертифікаційної роботи з української мови, значна кількість учасників не з’явилися для проходження цього іспиту.