Відбулись святкові заходи присвячені Дню Соборності України

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначатиме День Соборності.

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.

З нагоди цієї знаменної події в міській раді відбувся патріотичний захід на тему «Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна». На урочистості завітали секретар міської ради Любов Степаненко, заступники міського голови Іван Гангал та Оксана Бабій, керуюча справами виконавчого комітету Ауріка Мойсеєнко та представники трудових колективів.

З вітальним словом до присутніх звернулася секретар міської ради Любов Степаненко. «В українській мові «соборність» означає всеєдність, цілісність, неподільність. Тож нехай цей урочистий день утвердить нас у єдності та патріотизмі, додасть кожному наснаги працювати задля блага нашої країни та добробуту наших людей» – зазначила Любов Іванівна та побажала міцного здоров’я, миру та злагоди кожній родині.

Далі учасники переглянули відео «Україна – єдина країна» та згадали історичні події 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, коли відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. Бібліографи Центральної бібліотеки Сокирянської міської ради підготували книжкову виставку та підбір матеріалів про історичні факти.