Відбувся позакласний захід «Т.Шевченко і географія», який у рамках відзначення 200-річчя з дня народження митця пройшов у ЗОШ І – ІІІ ступенів с.Шебутинці

Шевченко – поет, Шевченко – художник, а от що спільного  у Т.Г.Шевченка з географією? Саме цьому питанню був присвячений позакласний захід «Т.Шевченко і географія», який у рамках відзначення 200-річчя з дня народження митця пройшов у ЗОШ І – ІІІ ступенів с.Шебутинці.

Вчителі географії Полонка Н.М. та української мови і літератури Галак О.В. разом з учнями 9 класу організували значну підготовчу роботу з проведення заходу, метою якого було ознайомити присутніх з найважливішими топонімами, які використав і найчастіше згадує Т.Г.Шевченко у своїх творах.

З виступів знавців географії  учасники  заходу  дізнались про найбільш часто використані  Т.Шевченком географічні назви –  Україна (200 разів), Дніпро (80 разів), Київ  (50 разів), Дунай (21 раз) та Дністер (7 разів) та тими топонімами, які  вживаються рідше – Дон, Крим, Бессарабія, Кубань, синє море тощо.

Шанувальники слова читали напам’ять уривки улюблених рядків з «Кобзаря» – тих, в яких живе любов до рідного народу, до України, сила і магія яких – глибока, незбагненна і велична.

Учні-мистецтвознавці розповіли про виставку робіт на шевченківську тематику – вишивок, малюнків, художньої літератури.  Зачарували глядачів прослуховування аудіозаписів  поезій Т.Шевченка, виконання пісень на слова митця, музичний номер – гра на гітарі мелодії до вірша «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні учня 9 класу.

На завершення заходу була проведена інтелектуальна вікторина, під час якої учні-учасники  мали змогу перевірити свої знання  про життєвий шлях, творчість Т.Шевченка  і, звичайно, географічні назви, які найчастіше використано в «Кобзарі».

Висновок,  який зробили  учні й всі присутні на заході – це те, що творчість Т.Шевченка пробуджує думку і свідомість українців, заставляє любити свій народ, свою Батьківщину, знати свою історію, шанувати своїх героїв, щодня й щомиті бути готовим до боротьби за себе, за своє майбутнє, за справедливість, за честь України.

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи

ЗОШ І – ІІІ ступенів с.Шебутинці  Тимчук Г.Г.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 2 = 6