Міській владі Сокирян запропоновано врахувати думку громадськості

Ветерани війни та праці щоразу підтверджують своїми ініціативами і справами, організованими заходами, що вони є активними учасниками подій і  процесів, що відбуваються довкола, цікавляться і переймаються ходом справ у родинах, колективах, населених пунктах. Поза увагою цих, гартованих часом та працею людей, не залишаються проблеми і виклики сьогодення. Адже життєвий досвід і мудрість шанованих літ – безперечна скарбниця правильності розстановки життєвих цінностей та підтвердження змісту людської діяльності на благо, для загального Добра.

Довіра до активу районної організації ветеранів війни та праці –велика сила, адже співпрацюють з цими авторитетними людьми учні й вчителі, керівники підприємств, установ, організацій, молодь… І спільні дії влади та уславлених працею і літами людей стали повсякденною потребою і перевіркою на правильність прийнятих рішень чи вжитих заходів. Порада старшого – перша заповідь до успіху. У кожному населеному пункті всі рахуються з думкою ветеранського активу, запрошуючи до складу виконкомів та рад, комісій та оргкомітетів поважних громадян. Адже це  – наші батьки, наставники і порадники, ті, хто дав нам путівку в життя. Вони ж і мають першочергове право запитати про той чи інший крок.

Днями таким правом скористався актив районної організації ветеранів війни та праці, ініціювавши відкритий діалог  з представниками влади і громадськості, щоб отримати чіткі відповіді на дії органу місцевого самоврядування Сокирян щодо перейменування вулиць у райцентрі. У залі засідань районного реабілітаційного центру зібрались голови первинних ветеранських організацій Сокирянщини, актив цієї найчисельнішої громадської сили та керівники структурних підрозділів РДА, районної ради, галузевих служб,  щоб дійсно конструктивно обговорити дії міської влади щодо встановлення нових назв наших вулиць і площ.

Слово взяла голова районної організації ветеранів війни та праці Ніна Олексіївна Бурдинюк, яка сформулювала чітке колективне звернення від громади міста до міського голови та присутніх з ним на зустрічі членів міської комісії, які займаються питаннями перейменування наших вулиць і площ. Адже на слуху у більшості сокирянців є нові імена людей чи події, що увійшли до нашої історії і мають право на життя у  нових назвах. А от сама методика змін та наслідки таких нововведень залишились, як кажуть, за кадром. Тому Ніна Олексіївна висловила обгрунтовані запитання.

Запрошений на зустріч  міський голова Василь Степанович Равлик не вперше організує роботу по перейменуванню сокирянських доріг, за його діяльності отримали нові назви вулиця Центральна, площа Центральна, вулиця Чорновола, Серпнева, Зоряна і інші… То ж прозвучала звична відповідь.

Зазначимо, що народна мудрість наголошує і вчить: скільки не повторюємо слово «Мед» – солодше не стане. Тому запитання виникли до ініціаторів і організаторів, безпосередніх виконавців цих нововведень – голови міської комісії по перейменуванню вулиць Руслана Твердушкіна та працівників міськради, що відповідають за дану ділянку роботи.

Запитання, як правило, виникають там, де є незрозумілі і невирішені сторони і нюанси та двозначні ситуації. Історія не перекреслює подій, а констатує факти. А коментарі до них має право давати кожен. Хтось – суб’єктивно, інший – об’єктивніше і обгрунтованіше. У міру власних знань, досвіду і переконань.. Судження поважних людей були переконливими і свідчили про дійсне знання і історії і життя. Почесний громадянин рідних Гвіздовець, шанований в краї композитор і автор книг пісень, мудрий вчитель юних талантів, заслужений працівник культури Михайло Васильович Мафтуляк висловив здивування тим, що така важлива справа відбулась за участі всього кількох людей, що назвали себе комісією, а як же жителі Сокирян ? Невже не варто було порадитись з тими, хто живе на цих вулицях ? Чому міська рада не зібрала збори громадян окремих мікрорайонів чи вулиць, не відпрацювали ці території депутати міськради, не знайшли часу на проведення громадських слухань… Давати ім ‘я – обирати майбутнє. Як корабель назвеш, так він і попливе… Тут нам жити – на вулиці доброї людини, радісної події чи доленосної дати… а зі зміною адреси відповідно до чинних законів маємо і поновити всі наші документи на майно та посвідчення особи, повідомити рідних і близьких, партнерів, знайомих, що змінили місце проживання, чи юридичну адресу установи, організації.

Важлива справа, за яку взялись у міськраді, стала проблемою і гордіївим вузлом суперечностей через непрофесійність виконавців проекту. Про що і засвідчив плутаний виступ Руслана Твердушкіна.

Мабуть, слід починати все з початку. З азів забезпечення правильного виконання повноважень міськради в цих питаннях.

Варто звернути увагу і на думку громадськості, формуючи робочі органи та штат міської ради. Посадовці міського органу самоврядування беруть на себе місію керувати закладами охорони здоров’я, культури та освіти, не завжди маючи досвід управлінської роботи та організації  їх діяльності. Закономірно, що прозвучали закиди і запитання, адресовані колективами працівників. Одне з них озвучила досвідчений лікар, авторитетна в районі фахівець і організатор лікувальної справи Тетяна Михайлівна Жолудєва.

Функціонування установ медицини – справа, яка потребує специфічних знань і навиків, а міський голова бачить розвиток галузі за власним сценарієм господарювання.

Закономірно, обговорюючи питання забезпечення життєдіяльності й розвитку території, акцент зробили на проблемі формування ефективної громади Сокирянщини. У населених пунктах району нині триває активне обговорення цієї проблеми. Консолідовану думку жителів, пропозиції і рішення озвучив в. о голови Сокирянської РДА П.П.Бескупський.

То ж ветеранська організація району ініціювала дійсно ефективний захід. Під час такої ділової зустрічі піднято ряд найболючіших питань, що потребують екстрених владних рішень і впливу на перебіг подій.  Думки вголос – пропозиції і рішення громади. З цим треба рахуватись! Їх треба знати, прислухатись до порад і спільно виробити колективний план дій,  впроваджуючи у наше життя ТЕ, що прийнятне кожному і всім, Те, що додає сил і віри йти дорогою розвитку і майбутнього.