Відтепер про оформлену трудову угоду повідомляємо в податкову

Ця та інші новації щодо змін в трудовому законодавстві внесені Законом України від 28.12.2014 р. №77 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» до Кодексу законів про працю та  набрали чинності з 1 січня поточного року.

Змінами передбачено, що працівник може отримати допуск до роботи лише після укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення органів ДФС про прийняття його на роботу. Порядок подання такого повідомлення має затверджуватись Кабінетом Міністрів України.

В той же час, цим же Законом  виключено норму, згідно з якою трудовий договір між найманим працівником і фізособою-працедавцем потрібно було реєструвати у державній службі зайнятості.

Окрім цього,  статтею 265 КЗпП запроваджені нові штрафи за порушення трудового законодавства, які є фінансовими санкціями і накладаються незалежно від адмінштрафів. Зокрема, у разі допуска працівника до роботи без оформлення трудового контракту, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати внеску та податку, на працедавця накладається штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення (на сьогодні – 36540 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. При порушенні встановлених строків виплати зарплати чи інших виплат передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць або виплата їх не в повному обсязі карається фінансовою санкцією у розмірі 3 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення (3654 грн.). У разі якщо роботодавець не дотримується мінімальних державних гарантій в оплаті праці, зазначене порушення обкладається штрафом у  розмірі 10 мінімальних зарплат (12180 грн.) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Всі інші порушення щодо вимог трудового законодавства призводять до штрафних санкцій у розмірі однієї мінімальної зарплати (1218 грн.).

Також звертаємо увагу на зміни внесені до Кодексу України про адміністративні порушення (КУпАП). Так, в новій редакції викладена стаття 41 КУпАП в якій прописана відповідальність  посадових осіб (юридичних та фізичних-підприємців), які використовують найману працю, у разі порушення  норм трудового законодавства. Зазначені особи караються штрафом від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.). Кожне повторне порушення протягом року – 1000-2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.).

Начальник  ОДПІ                                         Л.В.Серебрянська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 5 =