Відзначення Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Крут напередодні в Сокирянському ВПУ

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

На виконання Державної соціальної програми національно-патріотичного виховання та з метою виховання в підростаючого покоління патріотизму, глибокої поваги та любові до Батьківщини, формування національної свідомості, людської гідності та з нагоди відзначення Дня Соборності України та Дня пам’яті Героїв Крут напередодні в Сокирянському вищому професійному училищі організовано та проведено ряд тематичних заходів національно-патріотичного спрямування.

Викладачі історії та класні керівники підійшли до цього креативно і творчо. Було проведено інформаційні години, тематичні виставки, години спілкування, конкурси та вікторини. Здобувачі освіти не були сторонніми спостерігачами, а взяли активну участь: вони створювали презентації, читали вірші про Україну, зачитували повідомлення для одногрупників, створювали живий ланцюг як символ Соборності України і виконували інтерактивні вправи для розуміння поняття «соборність».

Ганна Михайлевська, викладач історії, провела патріотично-виховний захід «Україна Соборна». Здобувачі освіти групи 47 «Кухар; кондитер» (майстер в/н Дімітрова А.В., класний керівник Кушнір О.І.) та групи 16-О «Оператор комп’ютерного набору; конторський службовець» (майстер в/н Богачук А.П., класний керівник Черній Г.І.) переглянули тематичний документальний відеоролик «Злука», згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Також учні взяли активну участь у вікторині «Моя Соборна Україна», де в конкурсній боротьбі між двома командами «Каравай» та «Калина» перемогли дружба та єдність. Щоб підкреслити значення свята, здобувачі освіти та викладачі створили «Живий ланцюг єднання», тримаючись за руки та вигукуючи гасла про єдність та незалежність нашої країни. Потім всі разом заспівали Державний Гімн України.

Виховний захід «Соборність в душах, єдність у серцях», проведений викладачем історії Вікторією Урсатій, об’єднав здобувачів освіти почуттям патріотизму і гордості за свою державу й вкотре довів, що українці – нація гідних, свідомих та славних людей, які об’єднані ідеєю соборності, непорушності та відродження країни. Активно долучилися здобувачі освіти та викладачі до фоточеленджу «Разом сильніші», висвітливши в інтернеті патріотичну світлину з українською символікою.

Інна Кушнір, класний керівник групи 49 «Кухар; кондитер» (майстер в/н Кушнір В.П.) залучила вихованців до уроку державності «Соборність України: від ідеї до сьогодення». Здобувачі освіти переглянули відеофільм «Свято Злуки. Політика пам’яті». Фільм дав відповіді на багато запитань і показав, що двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності.

Книжкова тематична виставка «22 січня – День Соборності України», яку підготувала бібліотекар училища Вікторія Солодка, покликана поглибити знання молоді про історію виникнення свята Соборності України та свободи, сприяла вихованню патріотичні почуття, поваги до державних свят та викликала інтерес до вивчення історії України.

Заходи, проведені на цьому тижні, подарували розуміння того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Молодь закладу твердо впевнена в бажанні будувати українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.