Водохреще – велике християнське свято
271975296_297137129120850_1715663001138108736_n

Водохреще – велике християнське свято. Його головною рисою є обряди, пов’язані з водою, яка в цей день вважається освяченою після занурення хреста священнослужителем.

Після цього багатьом людям також подобається пройти очищення, занурюючись у цілющу купіль. Зазвичай, останній обряд відбувається просто неба, на берегах річок, ставків, озер, а також на вкритих кригою водоймах, де вирубуються ополонки. Здавна існує повір’я, що “хрещенська” вода додає сили і зцілює будь-яку недугу. Проте, вона може не лише вилікувати, а й забрати життя, якщо, перебуваючи на льоду чи у воді, порушувати правила поведінки.

Дністровський районний відділ Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області звертається до усіх громадян з проханням бути обережними на кризі та дотримуватися правил безпеки на водних об’єктах:

  • Не можна ні в якому разі входити у воду у нетверезому стані – спиртне нівелює відчуття холоду, але людський організм від цього не перестає великими темпами охолоджуватися.
  • Купатися можна лише в спеціально призначених для цієї мети місцях, де поряд чергують рятувальники та медики.
  • Безпосередньо перед купанням слід розігрітися – зробити гімнастику – і тільки потім можна занурюватися в крижану воду.

Шановні краяни! Будьте уважними, бережіть своє життя і здоров’я, адже вода не любить необачних. Нехай усі відсвяткують Водохреще виключно із душевним піднесенням та радістю!