«Вивчаю – не чекаю»: новий застосунок для учителів та учнів початкової школи

У столиці презентували оновлену версію застосунку «Вивчаю – не чекаю», яка дозволяє вивчати українську мову та читання в ігровій формі учням 1-4 класів. У застосунку доступні перші уроки, які відповідають державній програмі початкової школи та стандартам НУШ.

Проєкт «Вивчаю – не чекаю» створений спілкою «Освіторія» спільно з міжнародною організацією «War Child Holland» за сприяння МОН.

У презентації додатку взяли участь освітяни, представники ЗМІ та команда розробників:

  • Дмитро Завгородній – генеральний директор директорату цифрової трансформації Міністерства освіти й науки України.
  • Зоя Литвин – голова ГС «Освіторія».
  • Ганна Остапенко – методистка, авторка підручників «Українська мова та читання» 2-3 клас і посібника «Українська мова. Буквар».
  • Таня Стус – письменниця, керівниця Лабораторії дитячого читання НЦ «МАНУ», засновниця проєкту підтримки дитячого читання «BaraBooka».

Під час презентації представник МОН зазначив, що станом на 24 січня 2023 року зруйновано та пошкоджено 3 051 заклад освіти України. Також з урахуванням безпекової ситуації значна кількість шкіл в Україні продовжують працювати виключно онлайн – 4363 з майже 13 тис. закладів. Тобто понад 1.6 млн учнів навчається у дистанційному форматі.

«…І для того, щоб освітній процес тривав для кожного здобувача освіти, спільно з партнерами продовжуємо створювати якісний та доступний цифровий контент, який відповідає державним стандартам, а також є цікавим та інтерактивним інструментом для дітей. Для учнів початкових класів має бути особливий формат, на відміну від середньої та старшої школи, які мають доступ до контенту в межах проєкту «Всеукраїнська школа онлайн». Тож тепер застосунок «Вивчаю – не чекаю» навчає не тільки математики, а й української мови», – зазначив Дмитро Завгородній.

Про актуальність та можливості оновленої версії «Вивчаю – не чекаю» розповіла голова ГС «Освіторія» Зоя Литвин.

«Завдяки сильним партнерам та залученості усіх сторін, уже у вересні цього року ми презентували перший застосунок для вивчення математики. З того моменту ми маємо понад 30 тисяч користувачів. Учні, вчителі та батьки використовують застосунок як для навчання в Україні, так і за кордоном. Сьогодні ми презентуємо оновлену версію, яка дає можливість дітям у будь-якій точці світу вчити українську мову та читання. Одна із особливостей застосунку – він знайомить учнів із творами українських сучасних авторів. І все це відбувається в ігровій формі, яка адаптована до вікових особливостей дітей початкової школи», – зазначила Зоя Литвин.

Для розроблення навчального контенту було залучено найкращих педагогів, філологів, методистів, які є гарантами відповідності матеріалів до навчальної програми та вимог НУШ. Серед методистів – Інна Большакова та Ганна Остапенко, авторки підручників з української мови та літератури.

У застосунок додані твори приблизно 20 сучасних українських письменників: Зірка Мензатюк, Катерина Міхаліцина, Сашко Дерманський, Таня Стус та інші. Нові уроки будуть додаватися протягом року, а разом з ними і додаткові твори інших авторів.

«Є дві важливі умови долучення дитини до чогось, що ми, дорослі, вважаємо потрібним. Перше – уникнення примусу, друге – ігрова форма. Звертаючись до дитини через актуальні для неї «канали» та «інструменти», отримуємо можливості природного заохочення. Хоч як ми не пручаємося, але таким каналом та інструментом є і довго буде цифровий світ та екран. Місточок між екраном планшета, через гру – до історії може впевнено привести й до читання книжки», – додала Таня Стус під час презентації застосунку.

Коротко про застосунок «Вивчаю – не чекаю»

  • «Вивчаю – не чекаю» створено на основі методології мікронавчання міжнародної організації War Child Holland, яка спеціалізується на розробленні освітніх продуктів у країнах, де відбуваються війни або збройні конфлікти. Свій оригінальний застосунок Can’t Wait to Learn, у якому реалізовано цю методологію, організація використовує вже 10 років.
  • Застосунок безкоштовний та працює без доступу до Інтернету після попереднього завантаження.
  • Контент для застосунку розроблявся за участю педагогів-практиків а також дітей, які пропонували свої ідеї щодо героїв, сюжетів тощо.
  • Оновлена версія «Вивчаю – не чекаю» доступна на App Store та Google Play. Завантажити можна як на смартфон, так і на планшет.
  • Додаткову інформацію можна знайти на сайті застосунку.