Завершилися в ДНЗ «Чебурашка» с.Романківці «Андріївські вечорниці»

13 грудня – одне з великих та улюблених свят: день святого Андрія Первозванного або, як у народі називають, свято Калити.  Народні традиції міцно переплелися з релігійними.

   З  давніх-давен славилася  Україна таким звичаєм, як ворожіння  у ніч на  Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії. Для відродження однієї із сторінок молодості наших бабусь і прабабусь  у нашому ДНЗ «Чебурашка» відбулося розважальне фольклорне дійство «Андріївські вечорниці», господарями якого були вихователі та діти старшої групи «Пізнайко».

Вихователі Цап Наталія Михайлівна  та Цап Людмила Василівна та музичний керівник Тарабузан Руслан Іванович відповідально поставилися до підготовки святкування. Педагоги зуміли організувати дошкільнят: дівчата таємничо ворожили, хлопці виконували  ритуальні бешкетування, жартували. На вечорницях мами вишивали, бабусі пряли, а діти слухали розповіді, бувальщини  та   разом співали народних пісень.

Батьки також прийняли активну участь у проведенні свята (наліпили вареників, напекли коржів, пирогів). Всі були в національному одязі, що примушувало губитися у тому святковому розмаїтті. Кожен присутній на святі мав змогу хоч на мить поринути у казковий світ давніх обрядів, відчути атмосферу загадковості.

Вихованці старшої групи   з посмішкою та блиском в очах виконали  український гопак під запальну мелодію, чим порадували своїх батьків. Дівчата пригощали хлопців варениками та справжньою Калитою.

В ці дні кожен із нас отримав велике задоволення та насолоду від Андріївських вечорниць, адже у всіх була єдина мета –  продовжувати традиції наших предків.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 83 = 92