Завідувач дошкільного навчального закладу «Розумашки» с. Ожеве та батьківський комітет виборола I місце в обласному конкурсі

З  12 по 20 листопада 2014 року був проведений ІІ (обласний) етап конкурсу «Дошкільний навчальний заклад майбутнього» у номінації «Ігровий центр дошкільного навчального закладу  майбутнього».

Основні завдання Конкурсу передбачали:

– залучення педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, дизайнерів, архітекторів, студентів вищих навчальних закладів, які вивчають будівництво і архітектуру, представників батьківської громадськості до розробки нового зовнішнього вигляду та оснащення приміщення і прилеглої території дошкільних навчальних закладів;

– створення сучасної моделі спортивного майданчика дошкільного навчального закладу майбутнього;

– формування позитивної громадської думки про діяльність дошкільних навчальних закладів, привернення уваги різних соціальних груп до проблем дошкільної освіти.

У конкурсі взяли учать 13 переможців І (районного) етапу конкурсу із 11 районів області та міст Новодністровська і Чернівців. Належну організаційно-методичну роботу щодо якісної підготовки конкурсних матеріалів здійснили всі відділи/управління освіти області.

Приємним є те, що за підсумками обласного конкурсу завідувач  дошкільного навчального закладу «Розумашки» с. Ожеве Самараш Оксана Володимирівна та батьківський комітет вибороли I місце, які є авторами проекту.

Основною метою даного дизайн-проекту стало гендерне виховання дошкільнят. Основним напрямком роботи закладу при створенні проекту було створення комфортних умов для хлопчиків. Для хлопчиків дібрали шлеми, конструктори, набори інструментів, ігри, літературу і зробили перші кроки по створенню міні середовищ (створення міні середовищ чоловічої і жіночої праці: ляльки-дівчинки, ляльки-хлопчики з усіма необхідними атрибутами і аксесуарами).

В ході реалізації проекту були використані як нові так і традиційні  підходи, обладнання, матеріали  до облаштування дитячих ігрових осередків.

Предметно-ігрове середовище облаштоване  відповідно для дівчаток та хлопчиків окремо з можливістю ознайомлення  дітей  ролей протилежної статі.

Створюючи предметно-ігрове середовище у старшій групі ДНЗ, обов’язково слід подбати про осередки, у яких граються разом і хлопчики, і дівчатка. Тут розміщуюється  куточок природи «Райський сад», Кінообсерваторія, музичний куточок … Разом з тим у груповій кімнаті створюються окремі, спеціально оформлені та обладнанні куточки для дівчаток та хлопчиків. Саме у віці 5-7 років діти під час ігрової діяльності починають групуватися за статевими ознаками. Такий «розподіл» дітей з одного боку сприяє формуванню жіночності у дівчаток і мужності у хлопчиків, а з іншого – підводить їх до розуміння необхідності спільних ігор.

Дякуємо всім педагогічним працівникам, батьківському комітету  ДНЗ «Розумашки» с.Ожеве, які брали участь у створенні даного проекту.

У ДОШКІЛЬНОМУ ВІЦІ  МОЖНА ЗНАЧНО ВПЛИНУТИ НА ФОРМУВАННЯ ГЕНДЕРА ДИТИНИ.

Однак:

НІКОЛИ НЕ ЗАБУВАЙТЕ, ЩО МИ  ЩЕ ДУЖЕ МАЛО ЗНАЄМО ПРО ТЕ, ЯК НЕТЯМУЩИЙ МАЛЮК ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА ДОРОСЛУ ЛЮДИНУ. Є БЕЗЛІЧ ТАЄМНИЦЬ У РОЗВИТКУ МОЗКУ І ПСИХІКИ, ЯКІ ПОКИ НЕ ДОСТУПНІ НАШОМУ РОЗУМІННЮ,ТОМУ ГОЛОВНОЮ НАШОЮ ЗАПОВІДДЮ МАЄ БУТИ «НЕ ЗАШКОДЬ !»

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 4 =