Завітайте на новий лісовий маршрут у Сокирянах

На території Сокирянського лісництва ДП «Сокирянське лісове господарство» відбулося урочисте відкриття екологічної стежки.

Цей цікавий об’єкт є продовженням потужної просвітницької роботи місцевих лісівників і став до ладу на виконання заходів акції Держлісагентства «Створюємо ліси разом».

Стежка має вигляд облаштованого кільцевого пішого маршруту. Тут за кошти підприємства встановлені інформаційні стенди, лавки для відпочинку, декоративні годівниці для зимової підгодівлі звірів і птахів. Аби відвідувачі могли змістовно ознайомитися з флорою та фауною регіону, виготовлені інформаційні буклети-путівники.

«Екологічна стежка створена одночасно як і еколого-просвітницький пішохідний маршрут, так і рекреаційна зона. Вона у доступній формі знайомить відвідувачів з представниками тваринного і рослинного світу Сокирянщини.

«Протяжність екологічної стежка – майже 1200 метрів. Втім, подорож нею дуже цікава», – зазначив директор ДП «Сокирянське лісове господарство» Олександр ЧЕБАН, пропонуючи всім, хто завітав на відкриття, пройтися створеним об’єктом.

Мандрував  вздовж декоративної дерев’яної огорожі об’єкту Олександр Дмитрович у супроводі колег, керівників органів влади та місцевого самоврядування, вихованців учнівського лісництва Романковецького ліцею.

Поділена екологічна стежка на чотирнадцять цікавих тематичних локацій, кожна з яких обладнана лавками, щоб відвідувачі могли відпочити. На першій зупинці гості лісу знайомляться з поділом масивів та позначеннями у лісовому господарстві.

«Орієнтуватись у лісі за допомогою квартальних знаків досить легко. Корисно знати, що означають цифри на них – смугасті стовпчики не раз ставали в нагоді обізнаним грибникам», – додав, розповідаючи про межові знаки, директор ДП «Сокирянське лісове господарство» Олександр ЧЕБАН.

Далі доріжкою розміщені стенди, які розповідають про лісові насадження регіону, вимоги і користь від лісової сертифікації, заходи протипоженої безпеки зелених насаджень.

Які конструкції використовують лісівники для підгодівлі диких тварин, дає знати локація, що присвячена мисливському господарству. Тут і годівниця з сіном для козуль, і підгодівельний майданчик для диких свиней, і солонець, з якого звірі у холодну пору року ласують сіллю.

Окремо збудований на стежці лісовий розсадник, де кожен зможе побачити, як народжуються могутні крислаті красені, а також лісова дорога, подібна до тих, що фахівці господарства будують у різних куточках зелених масивів.

Завершується пізнавальна екскурсія там, де і починалась, у рекреаційному місці, що вже давно стало улюбленим багатьох сокирянців.