Збори громадян за місцем проживання у с. Василівка

Розквіт і розвиток придністровського села Василівка – загальне прагнення і бажання, добра воля кожного жителя цього населеного пункту з історичним корінням хлібороба, умільця, доброго господаря. З діда-прадіда василівчани об’єднані сильною вірою в добро та загальні істини людяності. Тут плекають виноград, вирощують смаковиті овочі і фрукти, мають свої традиції збереження довкілля і примноження радості. І частину щедрих земель вже віддали під такі необхідні гідроспоруди, поділились цим неоціненним скарбом для загальних потреб людей. А тепер знову перед вибором: як бути в час адміністративно-територіальних реформ? Самостійна громада – нині дійсно фінансово незалежна, адже має велику підтримку енергетиків, які працюють на території цієї сільської ради. То ж установи освіти, культури, медицини постійно ремонтують, оновлюють, створюючи односельцям комфорт і затишок, всі умови для навчання і виховання, проведення різноманітних заходів. У зразковому стані – ФАПи, клуби, бібліотеки, дитяча установа і школа, їх підтримують в належному порядку партнери- гідробудівці, які надають і фінансову, і допомогу технікою та спеціалістами у наведенні порядку, благоустрої територій Василівки і Розкопинець. Дійсно переплелись спільні справи і долі василівчан і новодністровців, бо єднає всіх батьківська земля та комплекс сучасних видів діяльності: і енергетика, і праця хліборобська.
Актуальне питання подальшої долі цієї території сьогодні обговорюється у кожній хаті, в колективах, в гурті друзів і сусідів… Має право на життя думка кожного, прислухаються тут до всіх пропозицій і порад. Днями в Будинку культури сотня представників домогосподарств взяла активну участь у зборах громадян за місцем проживання, обговорюючи злободенні проблеми майбутнього села.
Сільський голова Анатолій Васильович Зелений за дорученням громади вів ці поважні збори, надаючи слово всім, хто долучився до громадського розгляду проблеми. На сходку завітала делегація з Новодністровська – члени міськвиконкому, депутати міськради, керівники і спеціалісти підприємств, установ, організацій. Допомагали у формуванні грамотних суджень і експерти з Чернівецького офісу реформ, які вже працювали з активом громад Сокирянщини ще з минулого року.
Делегація Новодністровська мала своє звернення до василівчан про добровільне об’єднання в цілісну громаду, яке зачитала Наталя Іванівна Кремняк, секретар Новодністровської міської ради. Аргументи «за» – такі очевидні: спільна територія і виробництво, зайнятість сільського населення у місті гідробудівців та робочі місця в колективах енергетиків, родинні зв’язки, автобусне сполучення між містом та селами… Юридичні сторони такого союзу громад прокоментували експерти. Проте учасники зборів задали ряд питань, що передбачають соціальний розвиток і забезпечення соціальних гарантій. Тут почались невеликі непорозуміння, адже сьогодні важко гарантовано сказати, що сільська школа, дитяча установа чи заклади медицини збережуться в такому ж стані, як нині. Та й питання звернення до місцевої влади є теж болючими, чи не прийдеться за будь-якою довідкою їхати до Новодністровська?
Увазі присутніх також запропонували і звернення з села Грубна про підтримку єдиної цілісної громади Сокирянщини, яке теж схвально було підтримане учасниками зібрання.
Про збереження таких необхідних кожному умов життєдіяльності цілісної території говорив і голова Сокирянської районної ради Василь Васильович Козак. Наголошуючи, що право кожного мешканця – жити в мирі і згоді, маючи тверді гарантії на отримання якісних освітніх, медичних та інших послуг. А Сокирянський район якраз і в числі перших регіонів України створив підгрунтя для розвитку кожного населеного пункту, адже скрізь у нас функціонують садки і школи, заклади медицини, забезпечуючи своєчасність задоволення потреб громадян. А от поділ на розрізнені території може зашкодити централізованому відкоригованому поступу та розвитку.
І у планах Василівської сільської ради на 2016 визначено перелік першочергових дій щодо покращення умов проживання і діяльності. За власні кошти планують ремонт Будинку культури, приміщення сільської ради, продовжити освітлення вулиць у Розкопинцях та Василівському яру, перекриття Будинку культури у Розкопинцях.
То ж, обговоривши пропозиції і звернення, вислухавши гостей села, свої міркування висловили і місцеві активісти.
Про позитивні сторони і наслідки об’єднання з Новодністровськом говорив Василь Миколайович Мікірін.
Пропозицію залишатись у єдиній територіальній громаді Сокирянського району висловив депутат Василівської сільської ради Василь Миколайович Данілов.
Спільну думку поважних громадян, людей шанованого віку озвучила голова первинної організації ветеранів війни та праці Катерина Дмитрівна Москалюк. Адже процес дооб’єднання ще триватиме. А поки що сільська рада в рідному селі так необхідна кожному пенсіонеру, одинокому, так звично з будь-яким питанням, у зручний час звертатись до представників влади на місцях. Це підтвердили і експерти, які наголосили що текст Закону України про дооб’єднання громад дійсно ще доопрацьовується і всі проблемні питання будуть ним врегульовані.
То ж під час зборів вирішено створити робочу групу з 5 осіб, щоб об’єктивно вивчити побажання і пропозиції жителів сіл Розкопинці і Василівка. Хай кожен обгрунтує своє бачення майбутнього рідної землі. Опитування триває, депутати працюють з виборцями на округах, думка кожного має бути врахована. Голос громадськості міцнішає, бо він – колективний. Хай це рішення буде переконливим, твердим і спрямованим на розвиток землі і благо людей.