Звернення голови Сокирянської районної ради Василя КОЗАКА до міського голови Василя РАВЛИКА, депутатів міської ради VII скликання та членів виконавчого комітету міської ради
unnamed (1)

Вважаю за необхідне звернути вашу увагу на необхідність ефективного використання бюджетних коштів, позаяк це в інтересах жителів Сокирянської ОТГ, а також всього району. В останні місяць-півтора перед виборами до місцевих рад вами вирішено провести ямковий ремонт доріг на окремих міських вулицях, завершити спорудження спортмайданчика біля ЗЗСО №1 м.Сокиряни, прокладання доріжок у міському парку та ін.

Однак, на мою думку, при цьому відбувається неефективне використання бюджетних коштів, навіть марнотратство, а подекуди порушення законодавства. Із офіційного майданчика електронної системи публічних закупівель України ProZorro (за посиланням https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2020-09-11-001145-b стало відомо, що Сокирянська міська рада виступила замовником, шляхом проведення відповідних тендерних процедур, на здійснення робіт з капітального ремонту проїжджої частини вул.Покровська м.Сокиряни вартістю 272 990,12 грн. Подача пропозицій згідно вищевказаного оголошення здійснюється в термін до 21.09.2020, а аукціон заплановано на 22.09.2020. Термін виконання робіт згідно Тендерної документації до 01 жовтня 2020 року.
Відповідно до Договору підряду №128 від 28.08.2020, укладеного між Сокирянською міською радою та ТзОВ «ГОЛД-ІНВЕСТБУД», підрядник зобов’язаний виконати роботи з поточного ремонту проїжджої частини тієї ж вул.Покровської міста Сокиряни, вартістю 272 990,12 грн., в термін до 30 вересня 2020 року.
Така ситуація викликає занепокоєння. Зокрема, неефективним видається здійснення поточного ремонту та планування капітального ремонту тієї ж вулиці протягом одного місяця, з майже ідентичним обсягом фінансування.
Щодо спортивних споруд. Нині до послуг спортсменів у місті діє футбольне поле зі штучним покриттям біля Сокирянської ДЮСШ. Його спорудження обійшлося майже у 600 тис.грн., і всі роботи тут були виконані згідно існуючих вимог та стандартів. Спортивну споруду із задоволенням використовують і сільські школярі, і міські, а також дорослі. Тут проводяться широкомасштабні спортивні заходи.
На спорудження спортивного майданчика на території міської школи №1 раніше вже було використано близько півтора мільйона гривень, і за три роки цей об’єкт так і не спромоглися завершити. Нині своїм рішенням міська рада виділяє ще 1млн 440 тис. грн. – на закінчення робіт. Планується аж тепер, за кілька тижнів до виборів, поспіхом закінчити спортмайданчик.
Відновили роботи в міському парку. Доріжки, які викладені бруківкою, продовжуватимуть асфальтовим покриттям. Це не по-господарськи, бо за короткий час той асфальт „піде за ногами”. Якщо щось добре робити для міста, для людей, витрачаючи на це немалі кошти, то має забезпечуватись висока якість виконаного, на довгі роки.
Прикро, що міських депутатів не подивував і не насторожив той факт, що всі вище названі об’єкти виконує в Сокирянах одна і та ж фірма – Хотинське ТзОВ „Голд-Інвестбуд”, пропозиції інших фірм, які брали участь у тендері, до уваги не брали. Напрошується висновок, що це комусь вигідно. Очевидно, влада поспішає обнулити всі рахунки, викачавши із бюджету все, що можна й не можна, щоб наступний склад ради опинився перед фінансовими труднощами.
Але ж ніхто з нас не знає, кого оберуть депутатами, хто буде головою ОТГ. То навіщо створювати зайві труднощі для громади? Адже всіх нас обирали у владу жителі міста й сіл. Люди вірили, що депутати діятимуть в їхніх інте¬ресах і згідно законодавства, а не піддаватимуться чиємусь впливу.
Близько місяця тому я звернувся до міської ради із клопотанням – прийняти на баланс усі районні комунальні об`єкти. Тому що після виборів це буде зробити складніше. Зрозуміло, що жителям Сокирянщини вигідно, аби все майно Сокирянської районної ради стало власністю Сокирянської ОТГ. Так уже зроблено в усіх районах області. Але необхідної згоди на ці логічні дії від Сокирянської міської ради так і не надійшло.
Усі вищеназвані факти вважаю по відношенню до інтересів жителів краю неправомірними, такими, що не роблять честі тим, хто чинить наперекір здоровому глузду.
Життя після виборів, що відбудуться 25 жовтня, не закінчується. Ми всі залишаємось жити і працювати на цій території. Тож закликаю депутатів міської ради, міського голову, членів виконкому усвідомити це і чинити свої дії лише в інтересах громади, усіх жителів Сокирянщини.
Сподіваюсь на співпрацю з усіма здоровими силами, небайдужими громадянами як у цей непростий передвиборчий період, так і в майбутньому. Бо це потрібно для людей.

https://zakupki.prom.ua/gov/tenders/UA-2020-09-11-001145-b?fbclid=IwAR3PaqI6A5tO_a8d46bzf_jQN-LP0o5XaJvsIGBlMY45GgPubSLJkCw9kGk