Звітність до контролюючих органів подається навіть якщо діяльність не проводиться

Згідно з нормами Податкового кодексу України, якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї господарської діяльності, то податкову звітність він все одно повинен подавати.

При цьому, він  зобов’язаний за кожний встановлений Податковим законодавством звітний період  подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є,  незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Таким чином звітність подається до контролюючого органу, в якому платник перебуває на обліку до моменту ліквідації платника податку.

Податковим Кодексом передбачено, що за неподання або несвоєчасне подання платником податків податкових декларацій або розрахунків, застосовується штраф в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. За кожні наступні такі порушення протягом року буде застосовуватися штраф в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Подання податкової декларації до контролюючих органів визначено статтею 49 Податкового кодексу України. Роз’яснення щодо подання звітності, сплати та нарахування податків розміщені у загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі Міндоходів – «ЗІР» на офіційному веб – порталі Міністерства доходів і зборів.

 

В.о.начальника  ОДПІ                                  А.М.Заришняк   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 1 =