Звучало величне слово Ліни

З нагоди 85-літнього ювілею геніальної поетеси, громадської діячки, шістдесятниці, митця нації – Ліни Костенко – у Новодністровській гімназії з ініціативи цьогорічних випускників та їхнього наставника-практиканта Олени Дубатовки відбувся чуттєвий і щирий флешмоб! На відстані небайдужих і відкритих сердець звучало величне слово ЛІНИ!

Лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка, лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. О. Теліги, володарка Почесної відзнаки Президента України, ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня, відзнаки «Золотий письменник України», відзнаки імені блаженного священномученика Омеляна Ковча, яка відмовилась від звання Героя України, відповівши: «Політичної біжутерії не ношу!», зверталась голосом новодністровських гімназистів. І що особливо, до неймовірного трепету зворушувала в умовах буремного сьогодення своєю нетлінною правдою відома вже пісня на слова поетеси, яку виконала Настя Гончар у супроводі Кості Вознюка:

І в житті, як на полі мінному,

я просила в цьому сторіччі

хоч би той магазинний мінімум:

— Люди, будьте взаємно ввічливі! —

і якби на те моя воля,

написала б я скрізь курсивами:

— Так багато на світі горя,

люди, будьте взаємно красивими!

А на завершення флешмобу учні й вчителі закладу спільно прочитали вірш Ліни Костенко, актуальний як ніколи, останні рядки якого мають хвилювати внутрішніми дзвонами кожного з нас:

Але не бійся прикрого рядка.

Прозрінь не бійся, бо вони як ліки.

Не бійся правди, хоч яка гірка,

не бійся смутків, хоч вони як ріки.

Людині бійся душу ошукать,

бо в цьому схибиш – то уже навіки.

Інна ГОНЧАР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

31 + = 40